Sunday, April 26, 2009

Live Like You're DyingŞarkı adı o merak etmeyin, nasihat yazısı değil bu yani. :P Şimdi onu dinliyordum, öyle bir ilham geldi yazayım dedim... Günün anlam ve önemine de uyuyor hem. Ki o da;

Bugün aspiration'ımı keşfettim! Müjdeler olsun!

Bir kaç haftadır ara ara konuştuğumuz bir konuydu, büyüyünce ve bok gibi paramız olunca yapmak isteyeceğimiz bir şey.. Gal Pal Y. (ahahha selam ediyorum kendisine :P) tekne alacak, B. de kitapçı açıcakmış. Onlar çok net söyleyebiliyorlardı bu isteği mesela, benim ara ara uçuk düşüncelerim ve isteklerim olur elbette ama kesinlikle ve kesinlikle, gözümü kapattığımda kendimi o şekilde görebileceğim bir şeyim yoktu. Daha doğrusu varmış ama ne olduğunu bilemiyordum, dilimin ucunda ama söyleyemiyordum. Bugün film izlerken öylesine kendimi birden bu şeyi düşünürken buldum.. Gereksiz bir mutlu oldum birden :D Açıklıyorum leydiz en centılmen hazır olun!

Dünyayı dolaşmak! :P Ama öyle normal yıllara uzanan, ara ara yapılan yurt dışı seyahatlari değil... Dertsiz tasasız, alacam sırt çantamı, atlicam bir uçağa, neresi olursa! Plansız! Canım nereyi isterse! Bir gün Paris'teyim misal, canım pizza çekti hooop Roma. Canım dağ tepe bayır dolaşmak mı istedi, hooop İrlanda (Selam olsun sana PS I Love You :P alakam yokken, seyahat listeme sokuverdi İrlanda'yı.). Ya da orada da üşüdüm mesela, hemen koş İbiza'ya. :P Aslında gayet yapılabilir bir plan (bence öyle valla) ama işte bok gibi de para lazım, öyle öğrenci harçlığıyla karşılanacak şeyler değil. Tabii bir de ayakları yere basarsak biraz vize muhabbeti de var. Şengen mengen idare edilir ama bir yolu yordamı olmalı bunun, hiç de düşünmedim nedir acaba? Bak sonra karayiplerdi, kanaryaydı tropikal iklimlere de gitmek lazım. Sonra uzak doğu, özellikle Japonya allahın emri... Afrika'da bile var yani görmek istediğim yerler. Sonra düşünsene evini, dünyanın her yerinden gelme eşyalar :D Bunu aklıma getiren de gal pal yasemin oldu bak ve fikir bulucusu olarak da bu eşyaları kargoyla gönderdiğimde eşyaların alıcısı olmak senin sorumluluğun haberin olsun! Evet, kargoyla yollamak lazım, taşınmaz öyle. Bakma öyle, düşünmek lazım şimdiden.

Ahahaha sonra da Joey gibi move'umuz olur işte fena mı "Years ago, when I was backpacking across western Europe.." diye. :P

Off hayal çok işte. Her şey yine tek bir şeye geliyor, money money money... Hatta ABBA'dan Money Money Money şarkısı gitsin benden tüm sevenlere. Ya da Pink Floyd'un Money'sini göndereyim lan, karizmayı çizdirmeyelim giderayak. Evet, abba sevilmez pek tarafımdan.Gerçi abbanınki tam benim durumluk sözler bakımından... Neyse.

Yazacak çok şey var da gerek yok daha fazla sanki.. Beni özleyin anacım.

No comments: